Az Arany ló legendája

Az Arany ló története egy népvándorlás kori történetet mesél el. Az elbeszélés szerint Kende vezér búcsúzni készül a tróntól, a hatalmat pedig egy vezetésre méltó személynek adná át. Szeretné, ha birodalma törzsei az ő távozása után is békében élnének egymással. De ki legyen az utód három fia közül? A vezér három próbára hívja a jelölteket, a fegyverforgatás válogatott módjaiban kell megküzdeniük a legkiválóbb vitézekkel. Aki kiállja mind a három próbát, az lesz az utódja, azé lesz a birodalom legszebb lányának a keze, és a vezér lova, az Arany ló.
 
Az esemény résztvevői között ott volt Kassai Lajos, a modern lovasíjászat megteremtője és csapata. A Magyar Érdemrend középkeresztjével kitüntetett Kassai Lajosnak köszönhető a lovasíjász képzés elindítása, amellyel a világon elsőként Magyarországon lehet lovasíjász tanári diplomát szerezni a Testnevelési Egyetemen.
 
A csatajelenetekben feltűntek a Tóth Szilárd vezette Győri Ördöglovasok, valamint Európa legnagyobb hagyományőrző rendezvénye, a Kurultaj harcosai. Az egyesületben több mint száz Kárpát-medencei magyar hagyományőrző és civil szervezet tevékenykedik. A szervezetben pedig több száz lovas és több ezer gyalogos hagyományőrző páncélos vesz részt aktívan, főképp ősi hun, avar és magyar viseletben.
 
A lovas produkció fénypontja az Oszét Dzsigit Show volt. A csapat az oszét népviseletet és zenét mutatja be előadásain. Társulatuk megkapta a cirkuszi művészek Oscar-díjának számító “Arany Bohóc” díjat.
 
A monumentális lovasszínházi előadásban ötvöződtek egy XXI. század show elemei, lovas szokásaink, valamint a keleti lovas kultúra évezredes értékei. Száguldó paripák, nyílzápor, csatajelenetek, sólymok és tűzeső az Arany ló legendájában.